O nas

UBOT 3D to polska firma, rozwijająca się tylko i wyłącznie w oparciu o własny kapitał. Specjalizujemy się w opracowywaniu zaawansowanych technologii druku 3D, stworzonych głównie dla przemysłu. Firma została założona w 2015 roku przez ludzi z kilkuletnim doświadczeniem w branży druku 3D. Nasz zespół tworzą przede wszystkim naukowcy i młodzi inżynierowie, których wiedza w połączeniu z kreatywnością przekładają się na nowatorskie pomysły i ciekawe rozwiązania. Wdrażane przez nas innowacyjne, a zarazem niezawodne projekty spotykają się z pozytywnym odbiorem wśród użytkowników. Dbamy, aby nasze produkty były najwyższej jakości, dlatego sprzęt produkowany jest w Polsce pod okiem wykwalifikowanego personelu. Dzięki stałemu kontaktowi z klientami wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i wprowadzamy coraz to nowsze rozwiązania, poprzez które staramy się sprostać stawianym nam wymaganiom i zaspokoić potrzeby rynku.

W ciągu roku można nas zobaczyć na wielu imprezach targowych na terenie całej Polski. Zawsze staramy się zwiększać świadomość ludzi na temat technologii druku 3D, dlatego też chętnie pomagamy w jej poznaniu i wdrożeniu zarówno do mniejszych, jak i większych firm.

Co nas natchnęło? Przy tworzeniu różnego rodzaju maszyn problemem, który na ogół napotykaliśmy był brak dostępności pojedynczych części o nietypowych wymiarach czy kształtach. Z kolei ich jednostkowa produkcja tradycyjnymi metodami jest bardzo kosztowna i w przeciwieństwie do produkcji masowej – po prostu nieopłacalna. Szukając alternatywnego rozwiązania natrafiliśmy na temat szybkiego prototypowania i z pomocą przyszły drukarki 3D. Zakupiliśmy dwa urządzenia różnych producentów, jednak żadne z nich nie sprostało naszym wymaganiom. Stwierdziliśmy więc, że możemy zrobić to lepiej i zabraliśmy się za projektowanie własnej maszyny. Prototypowanie trwało prawie rok żmudnej pracy, ale w końcu pojawił się on – UBOT 3D. To było to!

Co planujemy? Obecnie działamy głównie na rynku polskim. Nasza marka jest już rozpoznawalna i doceniana przez wielu klientów. Stale powiększamy gamę produktów i materiałów oraz ułatwiamy klientom start w druku 3D. W przyszłości planujemy rozszerzyć swoją działalność na rynki międzynarodowe i tam propagować nasze, polskie rozwiązania!

Koszyk (0)