Categories:>

S320

Nowa wersja naszej flagowej drukarki UBOT S320 to najlepsza mała drukarka o największym potencjale i najlepszym stosunku ceny do jakości.

WIĘKSZE POLE ROBOCZE = WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI

Objętość robocza (x,y,z) o wymiarach 320 mm x 300 mm x 300 mm to ponad 80% więcej w stosunku do poprzedniej wersji. Dzięki temu, możesz drukować większe modele z zachowaniem takiej samej tolerancji wymiarowej!

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI = SZERSZE ZASTOSOWANIE

Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania i prostocie obsługi drukarka S320 jest to w 100% funkcjonalne narzędzie w każdym warsztacie, które na pewno usprawni twoją pracę!

ROZWIĄZANIA Z MASZYN PRZEMYSŁOWYCH

Drukarka S320 jest wyposażona w autorski system kompensacji wymiarowej znany z linii przemysłowej P440 i P800, dzięki któremu oprogramowanie drukarki będzie automatycznie równoważyć skurcz materiału na podstawie wartości wydruku testowego.

MAGNETYCZNA PODKŁADKA POKRYTA WARSTWĄ PEI

Od teraz zdejmowanie wydruków to czysta przyjemność. Dzięki zdejmowanej magnetycznej podkładce adhezyjnej, szybko i bez zbędnych narzędzi oderwiesz wydruki od stolika. Dodatkowo, podkładka pokryta jest warstwą PEI, który jest świetnym materiałem zapewniającym adhezję z takimi tworzywami jak ABS, PLA, PET, nylon, poliwęglan i wiele innych!

SZYBKIE PROTOTYPOWANIE – Drukarka S320 znajdzie zastosowanie w szybkim prototypowaniu oraz w tworzeniu prototypów funkcjonalnych przeznaczonych do testów. Dzięki temu, działy konstrukcyjne oraz R&D mają możliwość weryfikacji poprawności projektu CAD, a inżynierowie mogą wykonać odpowiednie testy i sprawdzić dopasowanie poszczególnych elementów

PRODUKCJA KRÓTKOSERYJNAS320 cechuje multimateriałowość. Można na niej drukować z takich materiałów jak ASA ABS,PC-ABS, NanoCarbon, B-FLEX czy materiałów z domieszką kompozytów. Dzięki temu nasza drukarka nadaje się do produkcji niskoseryjnej i wytwarzania gotowych elementów, które są montowane np. w pojazdach i na liniach produkcyjnych.

CZĘŚCI ZAMIENNE – Dzięki małej drukarce S320, bardzo wiele firm produkcyjnych może wykorzystać druk 3D do wykonania narzędzi, uchwytów czy przyrządów montażowych. Pomijając skomplikowany łańcuch dostaw dany element można wykonać szybciej, taniej i bezpośrednio w zakładzie przemysłowym. Części z drukarki S320 można używać jako uchwytów lub prowadnic w obrabiarkach CNC lub niestandardowych chwytaków ramion robotycznych.

UTRZYMANIE RUCHU – Wielka fabryka w małej drukarce to nie tylko nasze hasło. To rzeczywistość i przyszłość działów utrzymania ruchu. Koniec z przestojami. Gdy zepsuje się lub zużyje część urządzenia, zamiast zlecać jej wykonanie i czekać dniami lub tygodniami na dostarczenie nowej, można tymczasowo zastąpić ją wydrukowanym elementem. Materiały, które można stosować w drukarce S320 takie jak nylon lub PC ABS, mają na tyle dużą wytrzymałość, że wydrukowane na niej części będą w pełni funkcjonalne, a ich wytworzenie trwa niewiele więcej niż złożenie zamówienia brakującej części!

DRUK 3D DLA MEDYCYNY – Coraz częściej lekarze, przygotowując się do skomplikowanej operacji, korzystają z drukowanych modeli kości pacjenta. Do tak wykonanego modelu m.in. przymierzane są implanty.

DRUK 3D DLA EDUKACJI – Zapoznawanie dzieci i młodzieży z wszelkimi możliwymi technologiami powinno rozpocząć się możliwie jak najwcześniej. Dzięki podstawowej wersji naszej drukarki S320, pokolenie naszych przyszłych inżynierów i projektantów może rozpocząć swoją karierę zawodową będąc już w posiadaniu najważniejszych informacji o technologii druku 3D. Nieocenioną wartością jest to, że każda szkoła i uczelnia posiadająca na wyposażeniu drukarkę 3D może we własnym zakresie wykonywać niezbędne pomoce naukowe oraz urzeczywistniać wszelkie opracowane na zajęciach projekty czy też realizować je w ramach prowadzonych prac naukowych.

Specyfikacja

Technologia: FFF (Fused Filament Fabrication)
Przestrzeń robocza (x,y,z): 320 x 300 x 300 mm
Wysokość warstw: 20-500 mikronów
Ilość narzędzi roboczych: 1 lub 2*
Średnica dysz: 0.2/1.2 mm, także głowice specjalne, wzmacniane
Średnica filamentu: 1.75 mm
Kontrola przepływu filamentu: TAK
Materiał modelowy: PLA, ABS, HIPS, PET, Nylon, PP, ASA,PC, NanoCarbon, TPU, B-FLEX, PC-ABS, ESD, materiały kompozytowe i inne
Materiał podporowy: HIPS, BVOH, PVA**
Ekstruder główny: direct drive
Filtr oparów: TAK; 4-funkcyjny
Temperatura głowicy: do 320°C
Temperatura stołu roboczego: do 120°C
Precyzja pozycjonowania osi XY: 3.125 mikrona
Precyzja pozycjonowania osi Z: 0.8 mikrona
Platforma robocza: specjalna platforma magnetyczna z podkładką adhezyjną
Automatyczna kalibracja: TAK
Komunikacja: USB, WIFI, Wbudowana Pamięć Urządzenia
Druk zdalny: TAK; smartphone , aplikacja PC
Dodatkowe: System U-ME, Podgląd z kamery, Podtrzymanie Energii
Wymiary: 680 x 530 x 710mm
Masa: 40 kg
Zasilanie: 240V AC ~ 2A 50/60 Hz
Pobór mocy: max 450 W
Oprogramowanie: Simplify3D wraz z presetem ustawień, Repetier Host
Obsługiwane formaty plików: .stl, .obj
Certyfikaty: CE
Okres gwarancji: 2 lata (dodatkowo możliwość wykupienia pakietu gwarancja PLUS)

* w zależności od wersji
** tylko w wersji dual