Branża automotive

 

Druk 3D w branży
automotive & aerospace

Druk 3D w branży motoryzacyjnej i lotniczej zadomowił się już na dobre. To jeden z głównych nurtów zmiany technologicznej w duchu rewolucji 4.0 dla tych sektorów gospodarki. Oprócz szybkiego prototypowania, tworzenia modeli, elementów wystroju druku desek rozdzielczych, zderzaków, lusterek lub elementów wyposażenia kabin lotniczych, komponenty te można wykorzystać w niskoseryjnej produkcji.

branża automotive, druk 3d samochodów

Indywidualizacja elementów moto

Technologia przyrostowa umożliwia również indywidualizację elementów samochodów. Właściciele pojazdów, dzięki druku 3D mogą ekonomicznie dostosować auta do swoich gustów oraz potrzeb. 
Na rynku jest bardzo duży wybór materiałów, każdy z nich posiada inne właściwości i zalety. Do personalizacji pojazdów w szczególności używane są materiały elastyczne, gumowe, twarde, niepalne oraz odporne na wysokie temperatury. Najczęściej dostępne są w praktycznie wszystkich kolorach tęczy i nie tylko.

Coraz częściej spotyka się filamenty przypominające metale, drewno oraz transparentne. Elementy drukowane w celach personalizacji pojazdu to np. gałki do zmiany biegów, organizery, uchwyty oraz haczyki.

druk 3D w motoryzacji, customizacja elementów do samochodów, branża automotive,

Druk 3D w lotnictwie

Jednym z zastosowań technologii druku 3D FFF jest produkcja lekkich i jednocześnie wytrzymałych części samolotowych. Dzięki technologii addytywnej wykonywane są tzw. części niekrytyczne do samolotów, na przykład: wsporniki do instalacji paliwowej, hydraulicznej czy sterowania.
Są one o wiele lżejsze od części produkowanych przy pomocy tradycyjnych metod, a jednocześnie równie wytrzymałe.

Technologia addytywna jest również bardzo przydatna przy produkcji części o skomplikowanych kształtach, np. rury tworzące instalacje antyoblodzeniową.

Najczęściej drukowane wyposażenie kabiny w samolocie to: pokrywy schowka bagażowego, mocowanie pasów bezpieczeństwa oraz podstawki na kubki.

druk 3D w lotnictwie, druk 3d w branży areospace

Drukarki 3D UBOT to najlepszy wybór

Nasze drukarki P440 i P800D z linii przemysłowej świetnie nadają się do wykorzystania w tych specyficznych branżach.

Jakość, dokładność wydruku i możliwość korzystania z zaawansowanych materiałów typu filamenty kompozytowe, PEEK czy PEI są kluczowymi elementami pełnego wykorzystania tych maszyn w zakładach produkcyjnych.

Zalety drukarek 3D UBOT

Nowa technologia w branży motoryzacyjnej

Brakuje Ci części do swojego klasyka? Jeśli zostały one wycofane z produkcji, brak ich już w magazynach producenta, a posiadasz dostęp do drukarki 3D możesz bez problemu taką część wydrukować. 

Technologia FDM, którą wykorzystują nasze drukarki pozwala na idealne odwzorowanie oryginalnych detali takich jak: elementy karoserii, wyposażenie wnętrza czy drobne części funkcjonalne. Części do twojego klasyka stworzone na drukarce 3D pomagają zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

druk 3d w automotive, klamka do samochodu wydrukowana w 3D