Laboratoria przyszości

Drukarka 3d dla szkół – laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości to największy w historii program wsparcia w nowoczesnej edukacji dla szkół. Do szkół podstawowych w całym kraju trafi 1 mld złotych na zakup sprzętu pomagającego w rozwijaniu kompetencji przyszłości. Od 8 października do 15 listopada trwa nabór wniosków dla szkół oraz prowadzących je samorządów.

Jak czytamy na stronie www.gov.pl:

 

Ponad miliard złotych na rozwój
kompetencji przyszłości

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W ramach tego przedsięwzięcia szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości organy prowadzące szkoły mogą otrzymać do:

Oznacza to, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Łącznie z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów z 15 tys. szkół.”

W ramach powyższych funduszy szkoły doposażą się w takie urządzenia jak Drukarki 3D, obsługujący je slicer, filamenty, a ponadto mikrokontrolery, stacje lutownicze do mikrokontrolerów oraz kamery, aparaty, oświetlenie, gimbale i mikrofony, czyli sprzęt do nagrań i prezentacji osiągnięć uczniów.

Co ważne, dotacja wynosi 100% wartości zakupionego sprzętu, a więc szkoły nie muszą rezerwować swoich środków na zakup wyżej wymienionych urządzeń.

Warto jak najszybciej zgłosić się do programu, ponieważ, jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, sprzęt podstawowy z tzw. katalogu wyposażenia, będzie obowiązkowym sprzętem na wyposażeniu każdej szkoły od 1.09.2022 roku.

Drukarka UBOT S320 spełnia wymagania sprzętowe w programie laboratoria przyszłości

Jako producent drukarek 3D wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom szkół i organów je prowadzących – w naszej ofercie znajduje się prosta w użytkowaniu drukarka 3D UBOT S320 spełniającą wymagania techniczne programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Zgodnie z wymaganiami świadczymy też usługi serwisu na terenie RP, a specjalnie dla szkół przygotowaliśmy dedykowaną ofertę obejmującą: