Utrzymanie ruchu

 

Druk 3D
a utrzymanie ruchu

Jakie korzyści może przynieść druk 3D w działach utrzymania ruchu? Firmy produkcyjne wykorzystują drukarki 3D w produkcji nietypowych części zamiennych, szczególnie w sytuacji gdy nie są już one dostępne, koszt ich zakupu jest zbyt wysoki lub czas oczekiwania na części do maszyn wykorzystywanych na linii produkcyjnej jest zbyt długi.

odlewnictwo druk 3d, utrzymanie ruchu

Redukcja przestojów

Zastosowanie technologii addytywnej przez służby utrzymania ruchu danej firmy, pozwala zredukować do minimum przestoje produkcji i coraz częściej stanowi element prewencyjnej strategii utrzymania ruchu.

Obecnie na świecie widzimy trend skracania łańcuchów dostaw. Ich stabilność nie jest już taka pewna jak przed wybuchem epidemii COVID-19, a więc posiadanie własnej drukarki 3D jest lekiem na straty wynikające z braków niezbędnych części zamiennych.

 utrzymanie ruchu , drukarki 3D w branży utrzymaniu ruchu

Elastyczna produkcja

Jedną z głównych zalet druku 3D w utrzymaniu ruchu jest to, że pozwala na szybką produkcję niestandardowych części maszyn i urządzeń.

Dzięki temu, gdy firma potrzebuje części, które nie są dostępne na rynku lub są za drogie, może ona zaprojektować i wydrukować część za pomocą drukarki 3D. To pozwala na minimalizację czasu przestoju i znaczne obniżenie kosztów naprawy.

podkładka wydruk 3D, Elastyczna produkcja 3D

Najlepsze drukarki dla firm produkcyjnych

Wszystkie firmy zainteresowane wdrożeniem drukarek 3D w swoich działach utrzymania ruchu powinny się zastanowić nad drukarkami P440 lub P800D z naszej linii przemysłowej.

Dzięki zamkniętej i podgrzewanej komorze roboczej, autorskiemu systemowi podtrzymywania energii i kontroli wydruków U-ME oraz możliwości druku z wielu materiałów, nasze drukarki 3D są idealnym partnerem w utrzymaniu codziennej pracy linii produkcyjnej.

Drukarki 3D przemysłowe