Branża reklamowa

 

Druk 3D w branży
reklamowej

Druk 3D to technologia, która zrewolucjonizowała wiele branż, a reklama nie jest wyjątkiem. Technologia przyrostowa umożliwia tworzenie trójwymiarowych obiektów z bardzo wielu materiałów o różnych właściwościach.

druk 3D w branży reklamowej, reklama druk 3D,

Wizualne aspekty

Branża reklamowa może skorzystać z technologii druku 3D w wielu różnych aspektach swojej działalności i zastosować materiał najbardziej odpowiadający danemu projektowi - zarówno wizualnie, jak i pod względem właściwości.

Do dostępnych materiałów należą:

  • PLA - łatwe w druku tworzywo sztuczne, sztywne, nieodporne na wysokie temperatury;
  • ABS - charakteryzuje się dużą twardością oraz udarnością.
  • Filamenty z domieszką ceramiki, drewna lub metalu - zapewniają wyjątkowy efekt wizualny.

druk 3d reklama, druk 3d akcesoria

Trójwymiarowe elementy reklamowe

Dzięki drukarce 3D można wydrukować litery, logo czy produkty reklamowe. Taka forma reklamy wyróżni się na tle tradycyjnych, dwuwymiarowych plakatów czy billboardów. Trójwymiarowe elementy reklamowe przyciągają uwagę potencjalnych klientów, co wpływa pozytywnie na skuteczność kampanii reklamowej.

Unikalne stoiska reklamowe

Wystawy są doskonałą okazją do zaprezentowania nowych produktów i usług, ale również - może nawet co istotniejsze, do wyróżnienia się na tle konkurencji. Dzięki drukarce 3D można tworzyć niestandardowe elementy wystawowe przyciągające uwagę potencjalnych klientów. Można wyprodukować np. dekoracje, które wprowadzą wyjątkowy charakter do stoiska wystawowego.

Prototypy reklamowe

W tej branży często tworzone są trójwymiarowe modele, aby zaprezentować klientowi projekt reklamowy w sposób najbardziej zbliżony do finalnego produktu.

gadżety druk 3d

Korzyści technologii druku 3D dla branży reklamowej

W marketingu najważniejsza jest kreatywność, innowacyjność oraz funkcjonalność różnych rozwiązań. Druk 3D pozwala na stworzenie przedmiotów mających działanie reklamowe. Chcesz wyróżnić swoją firmę i wzmocnić przekaz swojego produktu czy to w formie upominku, czy to w formie ciekawej prezentacji wydruku np. na targach? Warto zatem zakupić drukarkę 3D z naszej linii biznesowej.

Do zastosowań reklamowych świetnie sprawdza się nasza podstawowa drukarka z serii S320. Prostota działania, niewielkie wymiary i przystępna cena sprawiają, że druk 3D znajduje zastosowanie, w każdym biurze.
Aby obsługiwać to urządzenie nie trzeba być specjalistą. Całą niezbędną wiedzę przekazujemy na naszych szkoleniach.

druk 3D w marketingu