Edukacja

 

Druk 3D w edukacji

 

Oczekiwania rynku pracy wobec uczniów szkół technicznych oraz absolwentów uczelni wyższych są odwrotnie proporcjonalne do ewolucji programów nauczania. Nowe, kreatywne podejście do metod wytwarzania jest dziś elementem poszukiwanym przez pracodawców. Dzięki drukowi 3D uczniowie mogą wytwarzać pomoce naukowe, a studenci wykorzystywać drukarki do tworzenia elementów swoich projektów naukowych.

druk 3d w edukacji, edukacja przy pomocy druku 3D

Nowoczesne placówki edukacyjne

Posiadanie drukarki 3D na uczelni sprawia, że placówka stają się bardziej konkurencyjna. Gwarantuje nabycie nowych umiejętności, dzięki czemu jest chętniej wybierana przez przyszłych studentów. Nowe, kreatywne podejście do metod wytwarzania jest dziś elementem poszukiwanym przez pracodawców.

Już od szkoły podstawowej powinniśmy zadbać o to, aby wprowadzać przedmioty w których uczniowie będą uczyli się projektowania i modelowania. Dzięki drukarce 3D uczniowie mogą wytwarzać pomoce naukowe, a studenci kierunków technicznych wykorzystywać drukarki do tworzenia elementów swoich projektów naukowych. Takie szkoły będą najlepszymi partnerami dla firm technologicznych tworzących obecny rynek pracy.

Druk 3D w edukacji, drukarka 3D w szkole, druk 3D na uczelni

Najlepsza drukarka 3D do edukacji

Najlepsza drukarka do zastosowań edukacyjnych - UBOT S320.

Dzięki swoim niewielkim gabarytom i dużym możliwościom będzie idealnym dopełnieniem każdego laboratorium bądź pracowni technicznej, a jej zamknięta konstrukcja pozwala na bezpieczne użytkowanie!

Drukarka UBOT S320 pobudzi kreatywność uczniów i pomoże im rozwijać umiejętności techniczne!

drukarka UBOT S320, druk 3D szkołach podstawowych, Drukarka 3D do szkół,

Wizualizacja trudnych
koncepcji

Dzięki temu uczniowie mają możliwość zrozumienia skomplikowanych pojęć i zagadnień poprzez zapoznanie się z trójwymiarowym modelem. Przykładowo jeżeli nauczyciel wyjaśnia budowę atomu, uczniowie mogą stworzyć trójwymiarowy model, co pozwoli na lepsze zrozumienie jego budowy.

Kreatywne
projekty

Profesorowie mogą zlecać kreatywne projekty, w których studenci mają za zadanie zaprojektowanie i wydrukowanie trójwymiarowych obiektów
Takie zadanie pozwalają na rozwój umiejętności projektowania oraz korzystania z drukarki 3D.

Nauczanie technologii
druku 3D

Uczniowie mogą zapoznać się z projektowaniem CAD (Computer Aided Design) oraz obsługą drukarki 3D, dzięki czemu rozwijają swoje umiejętności techniczne.

wydruki 3D szkoła, wydruki 3D w edukacji