Categories:>

P800D

SYSTEM U-ME

Od dzisiaj twoje wydruki będą powtarzalne niezależnie od wybranego materiału! Dzięki autorskiemu algorytmowi, nasze drukarki uzyskują stabilność wymiarową drukowanych elementów i tolerancję 0,05 mm w każdej osi drukowanego detalu.

Twoja drukarka poinformuje cię, że kończy się filament!

Kontrola podawania materiału:

Drukarka 3D jest w stanie wykryć nie tylko koniec filamentu na rolce, lecz również ewentualne problemy z jego podawaniem (np. zatkana dysza, zaplątany materiał etc.).

Pomiar masy materiału:

Oprogramowanie drukarki 3D na bieżąco monitoruje postępy pracy np. przez urządzenia mobilne, dzięki czemu użytkownik w każdej chwili może sprawdzić rzeczywiste dane na temat ilości pozostałego materiału i uzupełnić go zanim się skończy. Dodatkowo drukarka 3D informuje o krytycznych stanach komunikatami wysyłanymi przez aplikację. Np. na 1 godzinę przed końcem materiału na rolce użytkownik otrzymuje powiadomienie o zbliżającej się konieczności uzupełnienia filamentu. Inne typy powiadomień to m.in. zatrzymanie wydruku na skutek problemu oraz zakończenie drukowania elementu.

DRUKOWANIE 3D DUŻYCH MODELI W CAŁOŚCI

Imponujące pole robocze o wymiarach 800 mm x 500 mm x 500 mm, pozwala na drukowanie wielkoformatowych modeli podczas jednego procesu wydruku, bez konieczności dzielenia ich na części. Dzięki temu gotowy model cechuje się większą wytrzymałością i pozwala zaoszczędzić czas, a jakość i powtarzalność wydruków gwarantuje ciągłość procesów i satysfakcję z użytkowania.

DODATKOWA ENERGIA, TAK NA WSZELKI WYPADEK

Drukarka P800D, jest wyposażona w autorski system zabezpieczenia przeciwprądowego i podtrzymania energii U-ME. Podczas awarii zasilania urządzenie jest w stanie pracować przez 15 minut przy utrzymaniu wcześniej zadanych parametrów druku 3D. Dzięki czemu mamy pewność, że wydruk zostanie ukończony!

WBUDOWANA PAMIĘĆ, WBUDOWANA KAMERA I ŁĄCZNOŚĆ WI-FI!

Kopiuj swoje pliki z projektami wydruków bezpośrednio do pamięci drukarki, lub zgrywaj zdalnie poprzez sieć Wi-Fi i podglądaj proces wydruku w jakości HD z każdego miejsca na świecie dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej.

ZAMKNIĘTA GRZANA KOMORA ROBOCZA TO KONIEC Z PĘKAJĄCYMI WYDRUKAMI!

Drukarka 3D jest wyposażona w grzaną komorę roboczą przez niezależny system o mocy 2500W. To rozwiązanie znane z przemysłowych systemów do druku 3D z termoplastów, ale różniące się znacząco właściwościami od urządzeń desktopowych, gdzie podgrzewanie odbywa się w niekontrolowany sposób przez ciepło emitowane przez sam stół roboczy. W P800D rozprowadzanie ciepła odbywa się za pomocą kilku niezależnych wentylatorów – ruch powietrza nie powoduje nagłych zmian temperatur. Powietrze usuwane jest z komory za pomocą kolejnego wentylatora i filtrowane przez czterofunkcyjny filtr komory: HEPA, węglowy, PP oraz zimnej katalizy. Dzięki temu zyskujemy stabilniejszy proces wydruku i możliwość drukowania detali z materiałów o podwyższonym skurczu takich jak: ABS, PC-ABS, ASA, HIPS, NANO-CARBON na całym polu roboczym!

STOSUJ MATERIAŁY W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB!

Drukarka P800D wyposażona jest w głowicę drukującą HOTEND HELLFIRE pozwalającą na wydruk z materiałów wysokotemperaturowych. W połączeniu z autorskim ekstruderem UBOT HERKULES, który pozwala na wytłaczanie materiału ze zdwojoną siłą (double jugger) daje możliwość zastosowania ogromnej gamy filamentów w tym najbardziej pożądanego dla druku 3D w branży aerospace – PEEK, materiału o dużej sztywności i wytrzymałości.

Specyfikacja

Technologia: FFF (Fused Filament Fabrication)
Przestrzeń robocza (x,y,z): 800 x 500 x 500 mm
Wysokość warstw: od 20 mikronów
Ilość narzędzi roboczych: 2 głowice drukujące
Średnica dysz: 0.2/1.2 mm, także głowice specjalne, wzmacniane
Minimalna grubość ścianki: 0.2/1.2 mm
Średnica filamentu: 1.75 mm
Kontrola przepływu filamentu: TAK; 2 niezależne systemy
Materiał modelowy: PLA, ABS, HIPS, PET, Nylon, PP, ASA,PC, NanoCarbon, TPU, B-FLEX, PC-ABS, ESD, PEEK, Ultem, PPSU, materiały kompozytowe i inne
Materiał podporowy: Dodatkowy ekstruder dla materiałów podporowych, HIPS, BVOH, PVA
Filtr oparów: TAK; 4-funkcyjny, PP, HEPA, filtr zimnej katalizy, filtr węglowy aktywny
Temperatura głowicy: do 400°C
Temperatura stołu roboczego: do 160°C
Temperatura komory: do 80°C
Precyzja pozycjonowania osi XY: 2.4 mikrona
Precyzja pozycjonowania osi Z: 0.8 mikrona
Platforma robocza: wykonana z precyzyjnego aluminium z środkiem adhezyjnym, dodatkowo oświetlana
Automatyczna kalibracja: TAK
Komunikacja: USB, WIFI, wbudowana pamięć urządzenia
Druk zdalny: TAK; smartphone , aplikacja PC
Dodatkowe: System U-ME, podgląd z kamery, podtrzymanie energii, pełny zakres kontroli temperatur podczas pracy wydruku, zmiana parametrów w czasie rzeczywistym – temperatura, prędkość, chłodzenie; czujnik końca materiału z kontrolą masy materiału
Wymiary: 1490 x 1100 x 1740 mm
Masa: 580 kg
Zasilanie: 240V AC ~ 36A 50/60 Hz
Pobór mocy: max 6000 W
Oprogramowanie: Simplify3D wraz z presetem ustawień
Obsługiwane formaty plików: .stl, .obj
Certyfikaty: CE
Okres gwarancji: 2 lata (dodatkowo możliwość wykupienia pakietu gwarancja PLUS)