Przemysłowe drukarki 3D

Przemysłowe drukarki 3D

Współczesne przedsiębiorstwa chcące odnaleźć się i utrzymać na rynku muszą inwestować w taki sprzęt, który pomoże im produkować w sposób minimalizujący koszty. Jednocześnie jakość produktów nie może być gorsza niż artykuły wytwarzane przez konkurencję. Firmy szukają takich rozwiązań, które są łatwe do wprowadzenia, propozycją wartą rozważenia mogą być przemysłowe drukarki 3D. 

Przemysł 4.0 – szybkie prototypowanie dzięki drukarkom 3D

Drukarki 3D przemysłowe i użytkowników profesjonalnych mają inne wymagania niż urządzenia dla sektora prywatnego. Czynniki takie jak niezawodność, bezpieczeństwo awarii, stabilność procesu, wsparcie, dostawa części zamiennych i jakość odgrywają decydującą rolę dla firm i przemysłu. Przemysłowe drukarki 3D charakteryzują się wysoką dokładnością, powtarzalnymi wynikami drukowania, potężną wydajnością i dokładnymi wynikami. W przeciwieństwie do urządzeń do użytku prywatnego, można przetwarzać wysokowydajne filamenty, żywice i proszki na profesjonalnych przemysłowych drukarkach 3D.

Zastosowania drukarek 3D przemysłowych: szybkie prototypowanie, szybkie oprzyrządowanie i produkcja addytywna to główne elementy Przemysłu 4.0. Dzięki technologii druku 3D produkty można szybko zaprojektować cyfrowo na komputerze, wyprodukować automatycznie, a następnie przetestować. Następnie dostosuj swoje projekty. Powtarzasz ten proces iteracyjnie, aż uzyskasz optymalny projekt, który chcesz.

Dlaczego to się opłaca?

Wszystkie dostępne na rynku przemysłowe drukarki 3D dobrych producentów posiadają gwarancję bezpieczeństwa i przydatności. Niektóre z tych modeli poleca się do danej branży, niektóre są uniwersalne i sprawdzą się we wszystkich przedsiębiorstwach wymagających tego typu pomocy w prowadzeniu produkcji. Wsparcie firm innowacyjną technologią zawartą w drukarkach 3D jest tutaj na dużym poziomie. Z każdym kolejnym rokiem udoskonala się mechanizm takiej maszyny, tak żeby działał on wydajniej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, taki druk jest coraz dokładniejszy, dba o każdy szczegół. Produkty cechują się też dużą wytrzymałością, mogą być w użyciu wiele lat. Nierzadko ich rozmiar już jest tak komfortowy dla klienta, że umieszcza się takie przedmioty już nawet w biurach.

Jak działają?

Bezpieczeństwo we firmie niezależnie od branży, gdzie można ją zauważyć, musi być ważne. Przed sprowadzaniem do przedsiębiorstwa jakiegoś sprzętu warto go sprawdzić, zwrócić uwagę, czy okaże się przydatne, czy wcześniej nie było żadnych problemów z użytkowaniem. Przemysłowe drukarki 3D cechują się dużą przydatnością, można z nich korzystać mają do dyspozycji różne materiały produkcyjne, między innymi są to: papier, metal, gumę, plastik. Coraz większa wiedza na temat drukowania 3D sprawia, że zakres materiałów poszerza się każdego dnia, zmieniają się też wymiary tych przedmiotów, niegdyś można było tylko wytwarzać niewielkie elementy, w dzisiejszych czasach są one coraz większe. Ich kształty mogą być też bardziej skomplikowane, przykładem może być proteza dentystyczna czy obudowa do telefonu komórkowego. Wszystko co trzeba zrobić to dobrać odpowiednią technikę druku do danego przedsiębiorstwa, wymagań produkcyjnych, które musi ona spełnić.

Najważniejsze technologie przemysłowego druku 3D:

FDM / FFF: budowa prototypów i produkcja małoseryjna elementów
SLA: Szczególnie do szybkiego prototypowania
DLP: Precyzyjne narzędzia i komponenty końcowe
SLS: addytywna produkcja elementów z tworzyw sztucznych
SLM: addytywna produkcja elementów metalowych
Strumień spoiwa i materiału: kolorowe komponenty, narzędzia i formy
Jet Fusion: Produkcja seryjna elementów plastikowych i metalowych
Natryskiwanie spoiwem proszkowym
Modelowanie wielostrumieniowe (MJM) – znane również jako PolyJetting


Przedsiębiorstwa, które dopiero rozważają zakup tego typu nowoczesnych maszyn, mogą wziąć pod uwagę albo wypożyczenie samego sprzętu, albo skorzystanie z usługi drukowania 3D. W ofercie jest wydruk przedmiotów z różnych branż, od prostych po skomplikowane konstrukcje. W takiej produkcji zachowany zostanie każdy szczegół. Realizacja tych zleceń z reguły jest szybka i wygodna dla przedsiębiorcy. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, dające szansę na dużą oszczędność.

 

Czytaj także: Technologie druku FDM

Zobacz także

drukarka 3D przemysłowa, UBOT P440

Drukarka 3D UBOT P440 do użytku przemysłowego

Jak zacząć przygodę z drukiem 3D?