drukarka 3D przemysłowa, UBOT P440

Drukarka 3D UBOT P440 do użytku przemysłowego

Drukarka 3D UBOT P440 jest urządzeniem krakowskiego producenta urządzeń addytywnych z linii Professional, wyróżniającej się doskonałą jakością wykonywanych detali. Jest to urządzenie pozwalające użytkownikom na kontakt z “profesjonalnym drukiem 3D na wyciągnięcie ręki“. Duży obszar roboczy umożliwia wytwarzanie elementów wielkogabarytowych z różnych materiałów. Zastosowana w nim technologia FDM pozwala na osiągniecie wysokiej jakości druku z wielu tworzyw termoplastycznych, także wysokotemperaturowych.


Drukarka 3D Ubot P440 – dla kogo?


Od samego momentu projektowania drukarka 3D UBOT P440 była tak pomyślana, aby był to produkt kompatybilny z Przemysłem 4.0. Docelowym użytkownikiem drukarki P440 jest klient przemysłowy, który potrzebuje niezawodnej maszyny z wieloma funkcjami zwiększającymi wydajność drukarki i oszczędzającymi czas. Duża komora z obszarem roboczym o wymiarach 480 x 380 x 370 mm pozwala na drukowanie elementów wielkogabarytowych. Dlatego też drukarka 3D UBOT dedykowana jest zwłaszcza do odbiorcy oczekującego takich możliwości. Bardzo bogata różnorodność filamentów powoduje, że urządzenie świetnie sprawdzi się w wielu gałęziach przemysłu.
Szeroki wachlarz filamentów oraz duży obszar komory roboczej, w który wyposażone są przemysłowe drukarki od UBOT Technologies sp. z o. o. decydują, że mogą one być z powodzeniem stosowane np. w branży motoryzacyjnej, gdzie prototypy takich elementów jak bagażniki i uchwyty samochodowe, wózki dziecięce i foteliki, walizki lub plecaki przechodzą wiele rygorystycznych testów wytrzymałościowych. Przemysłowe drukarki od UBOT Technologies to niezawodność oraz szerokie spektrum możliwości.

Zastosowanie możliwości drukarki 3D Ubot P440 w lotnictwie i kolejnictwie


Ubot P440 daje możliwości zastosowania w procesie druku zaawansowanych materiałów spełniających rygorystyczne wymagania przemysłu lotniczego i kolejowego. Lekkie części z tworzyw mogą z powodzeniem zastępować elementy metalowe, nie ustępując pod względem wytrzymałości. Produkcja części za jej pomocą jest bardziej opłacalna ekonomicznie, zwłaszcza w przypadku bardzo skomplikowanych kształtów i niewielkich ilości produkowanych elementów. Warto jednak podkreślić, że w związku z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa w lotnictwie czy kolejnictwie, nie każdy element może być drukowany. Z powodzeniem jednak produkowane mogą być te części, które nie są częściami krytycznymi, czyli takie jak kanały, wsporniki itp.


Drukarka 3D UBOT P440 – wykorzystanie w odlewnictwie


Przemysł odlewniczy, który coraz częściej wykorzystuje druk 3D do prototypowania form przed rozpoczęciem seryjnej produkcji z powodzeniem może stosować drukarki UBOT P440. Przy pomocy uzyskanych w ten sposób prototypów można zweryfikować, czy projekt spełnia wymagania i został wykonany poprawnie. Nasze urządzenia mogą być przydatne również do szybkiego wytwarzania skomplikowanych geometrycznie wkładek i wzorców używanych w procesie odlewania w formach piaskowych.


Tworzenie makiet i wizualizacji


Drukarka 3D UBOT P440 dzięki swej wszechstronności pozwala tworzyć szybkie wersje poglądowe i skomplikowane makiety wykorzystując kolorowe lub transparentne materiały dla realistycznych modeli 3D. Możliwości, jakie daje drukarka, pozwalają na szybką produkcję nawet najbardziej skomplikowanych obiektów, ażurowych konstrukcji czy precyzyjnych detali. Może być z powodzeniem polecana do tworzenia makiet architektonicznych: makiet marketingowych dla inwestycji deweloperskich, urbanistycznych, modeli koncepcyjnych i konkursowych, a także do wizualizacji przemysłowych urządzeń lub linii produkcyjnych. Potencjał tkwiący w UBOT P440 można również wykorzystać w tworzeniu modeli edukacyjnych. Modele takie już na początku kształcenia rozwijają w dzieciach i młodzieży technologiczne myślenie i umiejętności, które pomogą im w przyszłości zostać inżynierami.

Zobacz także

Naprawa drukarki 3D, Środek wielogabarytowej drukarki 3d

Naprawa drukarki 3D

wydruki 3D, ciekawe wydruki 3D

Co można wydrukować w drukarce 3D – najciekawsze przykłady